İnstagram Hareket Yüklenmedi Sorunu Nasıl Çözülür?

İnstagram Hareket Yüklenemedi Ne Demek

Instagram hareket yüklenemedi hatası zaman zaman görüntülenebilir. Uygulamadaki bir arızadan dolayı yeni paylaşımları görüntülemek istediğinizde bu hata ekranda görünebilir. Veya ekranı aşağı kaydırmak istediğinizde yeni bir yazı yerine böyle bir uyarı gelebilir. Söylenebilecek uyarıların çoğu aynı temel soruna işaret ediyor. Genel nedenlere 3-4 duruma bağlı olarak geçici sorunlarla yavaş yavaş karşılaşılabilir.


İnstagram Hareket Yüklenemedi Neden Çıkıyor

İnstagram hareket yüklenemedi ekranı birçok kullanıcının karşısına çıkan sorunlardan biridir. Kullanıcılar Yurtiçi / yurtdışında da sunucu ve yazılım arızaları ile karşılaşılabilir. Geçici, herhangi bir şeyi test ederek de açıklanabilir. Ancak, saatlerce sürenlerin temellerinde herhangi bir arıza olduğu fikri hâkim olmaktadır. Sorun için araştırma yapan kişiler, genellikle instagram üzerinden yapmak istedikleri şeye dair zaman kaybına ve bununla birlikte farklı sorunlarla karşılaşabilmektedirler.


İnstagram Hareket Yüklenemedi Hatası Nasıl Çözülür

İnstagram hareket yüklenemedi hatasının pek çok nedeni olmasına rağmen çözümü de basittir. Öncelikle İnstagram’da genel bir sorun mu var yoksa sorun sizin bağlantınızda mı diye belirli araştırmalar yapmalısınız. Bunun için başkalarında da aynı sorun var mı diye yakın çevrenize sorun veya Twitter üzerinden haberleri takip ederek bulabilirsiniz. Bunun dışında Google arama motorlarından anlık haberlere bakarak genel bir sorun olup olmadığını bulabilirsiniz.


İnternet Faktörlerinde Hata

·         Kendi ülkenizde (Türkiye dâhil) arızalar veya engeller olabilir.

·         Kullandığınız bağlantıyla ilgili olabilir.

·         Bu, DNS sorunlarıyla ilgili olabilir. (Manuel olarak birden fazla adres girerek test edin. WiFi kullanıcılarının da modemi kapatıp açmaları gerekir)

·         Mobil ağ ve kablosuz ağı (modem) ayrı ayrı deneyin.

·         Belki bir VPN bağlantısı üzerinden bir sorun söz konusu olabilir

·         Yasak durumu söz konusu olabilir. (Buna çok fazla bir şey neden olabilir. Yanlış bir şey olmamasına rağmen)


Telefon Tarafından Olan Aksaklıklar

·         Yeterli boş alan yoksa. (Sistem için yeterli olmayabilir)

·         Tarih kısmında hata var mı diye kontrol etmelisiniz.

·         Samsung veya Huawei tarzı Android kullanıcıları "Uygulamalar" alanına girmeli, "Instagram" yazan alana dokunmalı ve ardından içerideki alana dokunmalıdır. (Verileri silin ve güncelleyin)

·         iPhone, bilgisayar veya mobil tarayıcı kullanılarak test edilebilir.


Uygulama Tarafından Olası Arızalar

·         Uygulama cihazla uyumlu değilse

·         Telefonun kullandığı yazılım çok eskiyse

·         Sorunu Instagram'ın yayınlanan versiyonunda görerek çözebilirsiniz. (Test için önceki sürümü kullanın)

·         Soruna başka bir yüklenmiş uygulama neden olabilir. (Benzer veya yakın zamanda yüklenenleri kaldırın veya devre dışı bırakın)


Hesaptan kaynaklı sorunlar

İnstagram’da çok fazla paylaşım yapmak, çok fazla arkadaşlık isteği göndermek ve herhangi bir şey konusunda hesaptan aşırıya kaçan hareketlerde bulunmak heabınızı geçici olarak askıya alabilir. Bunun için biraz beklemeniz önerilir. İnstagram size belirli saatler arasında bir kısıtlama koyacaktır. Sonrasında da her şey normale dönecektir. Bunların dışında İnstagram kısıtlaması hesaba yönelik ise aşağıdaki durumlar da söz konusu olabilir:

·         Bir şikâyet varsa bunun sonucunda da olabilir. Belirli işlevlerin kullanımı yaptırımlarla kısıtlanabilir.

·         Güvenli bölgenin sizi bir tehdit olarak algılar.

·         Ayarlar alanında "Hesap" seçeneğini kullanın ve ardından hesap türünü buradan değiştirin. Pro veya diğerini seçin, duruma göre eskisine dönebilirsiniz. (Hesabınız etkilenmeyecek ve silinmeyecektir)

·         Profil alanına bir şeyler eklemeye çalışmalısınız. Kayda izin verilmiyorsa, bir sorun vardır.

Bunların dışında tek seçenek VPN olup, en güvenilir olanını tercih etmeniz gerekmektedir.

Daha Fazla